Hrdinské víťazstvo

Autor: Vladimír Kuzma     |     Dátum: 26.04.2012 9:32     |     Veľké Orvište 3 : 4 Leopoldov (Muži)

V priamom súboji o záchranu sa stretlo domáce mužstvo Orvišťa s Leopoldovom, ktorý posledné zápasy ukazuje, že o záchranu by hrať nemal. To sa ukázalo aj v tomto zápase. Domáci začali aktívnejšie a dostávali sa do územnej prevahy. Ich snaha sa pretavila do gólu v 17. minúte, keď súperov hráč parádne trafil priamy kop a bolo 1:0. Po tomto momente však začali mať prevahu hostia z Leopoldova. Boli aj náznaky pekných šancí, ale vždy to stroskotalo na obrane domácich, zato Orvišťe malo šancí viac a hlavne nebezpečných striel z diaľky.
Oveľa viac sa však stalo v 2. polčase tohto unikátneho zápasu. Od Leopoldova sa očakávalo, že zapne na vyššie obrátky. Nie, oprava. Neočakával to nikto okrem zaplneného sektoru hostí. Avšak boli to práve domáci, ktorí udreli aj druhý krát a po rýchlom úniku po ľavej strane a následnej nahrávke pred prázdnu bránku, kde čakal osamotený útočník bolo 2:0. Vyzeralo to už fakt zle, ale karta sa začala obracať. Súpera načala fantastická strela Denisa Ajpeka z priameho kopu a rázom bolo 2:1. Začalo sa priostrovať, prišli aj tvrdšie zákroky na oboch stranách. Ajpek svojim gólom naštartoval mládežnícke motory. A keď sa k nemu pridal aj Beko, to ešte nik netušil, čo z toho bude. Beko vyrovnal na 2 : 2 a začínalo sa odznova. Ajpek potom dokonca strhol misky váh na stranu MTK, ale Orvište vyrovnalo na 3:3, keď po zaváhaní brankára a obrany sme dostali gól z nakopnutej lopty. Leopoldov sa nevzdal a 5 minút pred koncom Beko obišiel brankára a stanovil na 4:3. Zápas sa dohrával v nervóznej atmosfére. Keďže domáci kopali 6 rohov po sebe, nadstavilo sa asi 7 minút. Leopoldov to však ukopal a získal 3 diamantové body.
Hviezda MTK : Ajpek, Beko.
Smoliar MTK : skôr smolná prvá dvadsaťminútovka, kde sme sa len hľadali na ihrisku.